СНТ кафедри

01/ 06/ 2021

XХIІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ».

Відбулася щорічна науково-практична конференція, яка вже стала доброю традицією нашої кафедри.

Під час роботи розглядалися актуальні проблеми та перспективи навчання іноземних студентів, новітні методики викладання української, російської, латинської та іноземних мов у вищій школі.

Тут ви можете переглянути результат плідної роботи багатьох науковців. Дякуємо усім, хто долучився!


2021_2_Актуальні проблеми навчання іноземних студентів.pdf
2021_Програма_Актуальні проблеми навчання іноземних студентів.doc
2021_Резолюція конференції.doc

15. 04. 2020

XХIІ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ».

Відбулася щорічна науково-практична конференція, яка вже стала доброю традицією нашої кафедри.

Під час роботи розглядалися актуальні проблеми та перспективи навчання іноземних студентів, новітні методики викладання української, російської, латинської та іноземних мов у вищій школі.

Тут ви можете переглянути результат плідної роботи багатьох науковців. Дякуємо усім, хто долучився!


Інформацію щодо друкованих примірників повідомимо пізніше.


2020_Актуальні проблеми навчання іноземних студентів.doc.pdf

18.04.2019

В медичній академії обговорили проблеми

мовної підготовки іноземців

12 квітня 2019 року відбулася XХI науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми навчання іноземних студентів», організатором якої є кафедра мовної підготовки (завідуючий кафедри, професор, д. філол. н. Т. В. Філат).

З вітальним словом до науковців-філологів звернулися декан І міжнародного факультету О. О. Нефьодов, декан ІІ міжнародного факультету Р. В. Разумний та завідувач підготовчого відділення Я. В. Колдунов.

На пленарному засіданні виступили з доповідями: професор, д. філол. н. Т. В. Філат (ДЗ «ДМА МОЗ України»); доцент, к. пед. н. Л. П. Корогод (Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту); доцент, к. філол. н. І. В. Смаглій (Український державний хіміко-технологічний університет); ст. викладач, к. філол. н. І. М. Апоненко, ст. викладач, к. філол. н. Н. О. Слюсар, ст. викладач, к. філол. н. О. В. Нашиванько, ст. викладач, к. філол. н. Н. В. Кузнецова (ДЗ «ДМА МОЗ України»).

Цього року були представлені доповіді науковців з Шанхайського міжнародного університету (КНР), Харківського національного медичного університету, Одеського національного медичного університету, Запорізького національного університету, Дніпровського національного університету залізничного транспорту, Національної металургійної академії, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Університету митної справи та фінансів, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту та Хіміко-технологічного університету.

Учасники конференції обговорили проблеми викладання української та російської мов як іноземних на початковому (підготовче відділення) та основному (I – IV курси) етапах; особливості викладання української та російської мов в іноземних групах з англомовною та франкомовною формами навчання; лінгвістичні та соціолінгвістичні аспекти викладання іноземних мов.

Особливу увагу науковців привернули актуальні питання пошуку ефективних шляхів підвищення мотивації в іноземців до вивчення української, російської мов і важливість використання інноваційних технологій та сучасних підручників у процесі навчання іноземних студентів. На кафедрі мовної підготовки ДЗ «ДМА МОЗ України» учасників конференції було ознайомлено з навчально-методичними посібниками та підручниками, виданими до 100-річчя медичної академії.


Надія Кузнецова,

старший викладач кафедри мовної підготовки,

Катерина Перинець

старший викладач кафедри мовної підготовкиСтуденти практикують діалектику: міжвузівська зустріч

Комунікативні навички – неодмінна складова повсякденної роботи лікаря. Але не лише професійна діяльність вимагає вміння добре говорити. Кожен може зіткнутись із необхідністю доводити свою думку, тому мистецтво вести суперечку – майстерність, якої можна навчитися. Таке завдання ставить перед собою студентський науковий дискутивно-полемічний гурток «Діалектика», який працює на базі кафедри мовної підготовки. Кожної останньої середи місяця на секції української мови збираються охочі навчитися на практиці оволодіти здатністю переконання.

На чергове засідання гуртка були запрошені студенти з Університету митної справи та фінансів і ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (викладачі Перинець К. Ю. та Смаглій І. В.). Гості стали не просто глядачами, а й взяли активну участь у роботі гуртка. Для початку кожен з присутніх мав можливість виступити із заздалегідь підготовленою темою. Враховуючи різну професійну спрямованість студентів, теми були пов’язані з відомими історичними постатями – від Пушкіна й Хемінгуея до Володимира Великого й Наполеона. Завданням студентів було аргументовано представити свою точку зору на відому особистість, що відрізнялася б від загальноприйнятої.

Наступний етап роботи – активна дискусія на нову тему. Студентам було запропоновано висловити свою позицію щодо актуальної на сьогоднішній день проблеми: «Використання соціальних мереж – рro et contra». Думки закономірно розділилися, і кожен намагався переконати у своїй правоті іншого. Опоненти послідовно викладали тези й доводили їх, спростовуючи аргументи співрозмовника. Переконувати один одного допомагали знання основних прийомів суперечки: контрзапитання, контрвідповідь, спростування тверджень опонента його ж аргументами, ведення сократівського діалогу тощо.

Незважаючи на палку дискусію і подекуди гострі зіткнення протилежних думок, зустріч мала дружню атмосферу і була наповнена позитивом. Цьому сприяло не лише колоритне оточення (етнографічні елементи кабінету українознавства), а й усвідомлення того, що важливо не тільки сказати те, що потрібно, а й не сказати того, чого не треба.

О. В. Салова

викладач української мови

(за професійним спрямуванням)

ШЛЯХ ДО НАУКИ

14 травня 2018 року іноземні студенти ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» під керівництвом викладачів кафедри мовної підготовки (завідувач – доктор філологічних наук, професор Т. В. Філат) взяли участь у І міжнародній науково-практичній конференції «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів», яка проходила на базі Університету митної справи та фінансів. Організатори заходу – кафедра гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей (завідувач – доктор філологічних наук, професор О. Л. Калашникова).

У рамках конференції виступив студент І курсу стоматологічного факультету Азізбек Ілміров (Узбекистан) з пізнавальною, цікавою доповіддю та яскравою презентацією «Цветотерапия как источник жизненных сил и сохранения здоровья» (науковий керівник – Н. В. Солодюк).

Також студенти-іноземці ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», окрім наукових досягнень, продемонстрували свої творчі таланти. Здивували всіх надзвичайним співом Гулзодабегім Косімова ( ІІІ курс, Узбекистан), Каїкат Салах (слухач підготовчого відділення, Марокко). Зачарували читанням уривку з роману О. С. Пушкіна «Евгений Онегин» Кошбаті Гада (слухач підготовчого відділення, Туніс) і Рават Даршит

( І курс, Індія). Усі учасники отримали грамоти від організаторів.

Варто зазначити, що проведення відповідних заходів міжнародного рівня надає можливість вплинути на пізнавальну активність студентів, оскільки вона викликає в них ентузіазм, впевненість в своїх силах й умінні користуватися мовою, що вивчається, сприяє самоствердженню особистості студента й формує почуття толерантності та інтернаціоналізму, які так потрібні для мирного життя.

І міжнародна науково-практична конференція «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів», яка стала справжнім фестивалем науки і талантів об’єднала іноземців з різних вищих навчальних закладів нашого міста, показала, що студенти медичної академії цікавляться не тільки професійними дисциплінами, а й обізнані в різних галузях науки та культури.

ст. викладач каф. мовної підготовки

к.пед.н. Солодюк Н.В.

The Annual Students’

Conference

of Ecology and Healthy Way of Life

(05 квітня 2018 року)

Початок квітня відзначився важливою подією, що відбулася в стінах кафедри мовної підготовки (зав.каф. – д.філол.н., проф. Філат Т.В.) - конференцією з англійської мови з питань медицини та екології. Хоча такий захід проходить вже не вперше, проте цього року його масштаби значно розширилися, адже окрім викладачів кафедри, студентів ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та інших ВНЗ міста Дніпра (Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Національна металургійна академія України, ліцей «Дніпро» та ін.), було запрошено й особливих гостей – на конференцію завітали носії англійської мови із Америки та Канади, яких з великим задоволенням слухали всі присутні.

Двоє американців, Тейт і Картер, приблизно рік знаходяться в Україні з волонтерською місією та залюбки поділились з нами враженнями про речі, які встигли полюбити в нашій країні найбільше за цей час – як не дивно, це виявилися національна кухня та гостинність. Також іноземці виступили із доповіддю про особливості здобуття медичної освіти в їхній країні, чим викликали в усіх слухачів значний подив, адже тривалість періоду від початку навчання до можливості самостійної роботи в США значно більша, ніж у нашій державі.

Крім того, увагу публіки привернув до себе гість з Канади на ім’я Теодор, який розповів про впроваджені інновації, що використовуються в медицині в його країні. Усім відомий 3D-принтер використовується там не тільки для забавки, а і для пластики дефектів черепа, адже, розвиваючись та вдосконалюючись, технології там досягли вже такого високого рівня, що з точністю до тисячних можуть повторити всі структури скроневої кістки. Крім того, Теодор зазначив, що з великою ймовірністю скоро 3D-принтери з’являться і в нашій медицині, оскільки їх використання є дуже зручним і фінансово вигідним, тому використання важких титанових пластин може поступитися надрукованим.

Після захопливих розповідей іноземних колег студенти розпочали доповіді у своїх секціях. В аудиторіях обговорювали різноманітні питання: забруднення навколишнього середовища, лікування залежностей, наслідки хіміотерапії та навіть користь впливу занять йогою. Крім цього, студенти зуміли оригінально підійти навіть до біохімічних процесів в організмі та презентували у вигляді невеликої, проте яскравої сценки процеси аеробного та анаеробного гліколізу й ефекту Пастера.

Безперечно, кожен, хто був присутній на цьому заході, виніс для себе щось нове й корисне, зумів знайти відповіді на питання, які давно цікавили, або навпаки – зрозумів, яку наукову тему хотілося би глибше дослідити, щоб наступного року поділитися зі своїми колегами. Спілкування із запрошеними гостями підбадьорило багатьох ще більше розвивати свої мовні навички, аби мати можливість не тільки переймати досвід колег з Америки та Канади, але й ділитись з ними своїми власними надбаннями (і звичайно, мати таку ж гармонійну вимову англійською, як і в них).

Приємним доповненням до конференції стали нагородження доповідачів сертифікатами учасників конференції та презентація електронного збірника тез.

Висловлюю щиру подяку кафедрі мовної підготовки та організаторам конференції Т.В. Філат, О.В. Нашиванько, А.О. Кузьменко за можливість вдосконалення комунікативних навичок з іноземної мови та обміну науковими спостереженнями серед дослідників-початківців.

Катерина Левченко

(студентка 3 курсу, 11-а групи)

Науково-практична конференція для студентів-іноземців

«Гігієна – основа здоров’я»

28 березня 2017 року пройшла студентська науково-практична конференція для студентів-іноземців «Гігієна – основа здоров’я», яку вперше організувала секція російської кафедри мовної підготовки (зав.каф. – д.ф.н., професор Т.В.Філат).

Окрім іноземних студентів та слухачів підготовчого відділення медичної академії, участь у конференції взяли студенти Національного гірничого університету, а також дистанційно юні науковці з Університету Марії Склодовської-Кюрі (м. Люблін, Польша).

Особливу атмосферу допомогли створити студенти Джеббор Раббі ПВ№1 (кер. Н.О.Слюсар) та Саїдахмедова Заміра 431а III курс (кер. А.О. Кузьменко), які прочитали вірші. Після урочистого відкриття на пленарному засіданні учасники виголосили свої доповіді українською та російською мовами у рамках роботи чотирьох секцій: «Медицина», «Гігієна», «Екологія» та «Здоровий спосіб життя».

До оргкомітету конференції було надіслано понад 50 тез доповідей, які увійшли до збірника наукових праць. Високий рівень володіння матеріалом та російською мовою продемострували 30 учасників наукового форуму. Найбільш цікавими були доповіді Тігхігхт Юнеса (Марокко, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. Н.А. Слюсар), Ногейри Жуселіно (Ангола, НГУ, кер. В.І. Луценко), Руахі Нужуд (Марокко, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. О.М. Щуровська), Фахріддінової Матлуби (Узбекистан, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. Л.В.Тягло), які викликали зацікавленість та обговорення серед учасників конференції.

За результатами конференції учасники отримали сертифікати та збірники наукових праць. Зустріч пройшла в невимушеній, доброзичливій атмосфері.

Перші кроки в науку

Сучасність сприяє розширенню соціальних контактів, насамперед у професійній сфері. ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» є інтернаціональним вищим навчальним закладом, який обирають студенти багатьох країн світу для отримання нових глибоких знань. Таке середовище максимально вмотивовує до спілкування, обміну досвідом і виникнення нових ідей всупереч будь-яким мовним бар’єрам. Майданчик для цього створила кафедра мовної підготовки (зав. кафедрою – д.філ.н., професор Т.В. Філат), організувавши міжвузівську наукову студентську конференцію англійською мовою.

Цього року у конференції «Екологія. Здоровий спосіб життя» взяли участь понад 50 доповідачів таких навчальних закладів, як Дніпропетровська медична академія, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Національна металургійна академія України, медичний ліцей «Дніпро». Запорукою вдалого проведення заходу такого рівня є його організація. Опанувати подібне різномаїття ідей і думок, забезпечити все необхідне успішно вдалося організаційному комітету конференції (к.філ.н. О.В. Нашиванько, к.пед.н. К.Г. Магрламова, А.О. Кузьменко).

На пленарному засіданні студентки першого та другого курсів Ю. Аляб’єва та П. Утченко поділилися досвідом навчання та проживання в англомовних країнах.

Окрім приголомшливого культурного обміну, який, здається, надихнув кожного учасника, дискусії англійською мовою, які ініцювали ці студентки, дозволили обговорити найактуальніші проблеми й інновації медицини сьогодення, а також зміцнити зв’язки між факультетами.

Наукову і змістову базу подібних дискусій було забезпечено доповідями учасників (М. Дрік, А. Голуб, Н. Марусенко, Ю. Радіонова, П. Савченко та ін.), що викликало значний інтерес з боку як слухачів, так і співробітників кафедри. Під час обговорення було порушено безліч питань щодо передових розробок у сфері охорони здоров’я.

Вразили доповіді студентів ДНУ ім. О.Гончара (А. Акімової, А. Кротової) та НметАУ (В. Музики), які висвітлили проблеми екології та охорони здоров’я та запропонували шляхи їх вирішення в сучасному суспільстві.

Цікаві виступи учасників з медичного ліцею «Дніпро» (В. Біданцева, Т. Жбанчик А. Ніколенко та ін.), під керівництвом І.А. Кривонос, дають впевненість у майбутньому медичної науки.

Приємною несподіванкою для кожного учасника конференції стало нагородження доповідачів сертифікатами, а їх наукових керівників – листами подяки.

Слід зазначити також той факт, що організатори конференції вперше уклали збірник студенських наукових тез за матеріалами конференції, який кожен учасник отримав в електронному або паперовому варіанті.

Тож хочу наголосити, що у глобалізованому й мінливому світі сучасної науки надзвичайно важливим є навички використання іноземної мови для презентації власних ідей, їх захисту, а також комунікації з представниками інших мовних культур та наукових напрямів задля ефективності й плідності професійного розвитку. Завдяки міжвузівській науковій студентській конференції студенти Дніпра мають можливість поглибити наукові знання та відпрацювати лінгвістичні навички іноземними мовами.

30 березня 2017 року

Секцією латинської мови проведена студентська Олімпіада з латинської мови.

Переможець братиме участь у ІІ турі Всеукраїнської Олімпіади з латинської мови у м. Львові 24-27 квітня 2017 р.

Оголошення переможців чекайте протягом 2 тижнів.

Студентська шевченкіана – реалізація духовного орієнтиру нації

Щороку на кафедрі мовної підготовки (секція української мови) за підтримки завідуючої кафедрою Т. В. Філат проводиться низка заходів, присвячених річниці Т. Г. Шевченка. Не став винятком і цей рік. Упродовж місяця студенти готувалися до тематичних занять про Великого Кобзаря, заздалегідь продумували концепцію уроку. А безпосередньо на тижні роковин відбулися заплановані заходи. До роботи долучилися групи ІІ та ІІІ медичних факультетів. Тематичні заняття проходили в усіх групах і, таким чином, відзначалися розмаїттям представленого матеріалу: вірші Шевченка та про Шевченка, цікаві факти про його життя, доповіді про його літературну та художню спадщину та про феномен митця в українському просторі. А щоб випробувати знання студентів, викладачі (Л. С. Пегушина, О. В. Салова) пропонували учасникам вікторину. Для глибшого розкриття теми студенти мали змогу представляти матеріал в «етноумовах»: з атрибутикою та символікою українського народу – на базі кабінету українознавства.

Крім того, 9 березня відбулася олімпіада з української мови, у якій могли випробувати свої сили з граматики, лексики та орфографії усі охочі. Заслуженим переможцем стала Заяць Валерія (13б група). «Срібло» й «бронзу» вибороли Прохорова Дарина (12а група) і Кісенко Євгеній (8б група) відповідно.

Звернення до творчості Т. Г. Шевченка – унікальної постаті, яка своїм життям доводила необхідність боротьби, – є винятково актуальним на сьогодні, адже у творах Кобзаря уже понад два століття знаходять духовну силу та наснагу в часи важких періодів української історії.

викладач української мови

(за професійним спрямуванням)

О. В. Салова

До уваги студентів І курсу!

23 березня 2017 р. секцією латинської мови буде проводитись студентська Олімпіада з латинської мови.

Переможець братиме участь у ІІ турі Всеукраїнської Олімпіади з латинської мови у м. Львові 24-27 квітня 2017 р.

Запрошуємо усіх бажаючих.

20 грудня 2016 року на базі секції латинської мови відбулася ІІ міжвузівська студентська наукова конференція "Per aspera ad astra". У її роботі взяли участь студенти першого курсу І та ІІ медичних факультетів:

- Фрейвальд Семен, гр. 3 а, тема доповіді: «Що ми знаємо про ахіллове сухожилля»;

- Андріанова Катерина, гр. 3 б, тема доповіді: «Мифы и современная медицинская терминология»;

- Анісімова Ольга, Деркач Тетяна, гр. 9 а, тема доповіді: «Латина в архітектурній термінології»;

- Турасова Віолетта, гр. 9 б, тема доповіді: «Латинська мова у творах Дж. Роуллінг про Гарі Потера»

та студенти першого курсу Університету міитної справи та фінансів:

- Борисова Дарія, тема доповіді: «Використання термінів латинського походження в юриспруденції»;

- Текут’єв Михайло, тема доповіді: «Отображение культа капитолийской троицы в латинских изречениях»;

- Саулевич Анастасія, тема доповіді: «Роль латинского языка в профессиональной деятельности юриста»;

- Пацера Юлія, тема доповіді: «Своєрідність макаронічної мови в поемі І. Котляревського “Енеїда”».