Оголошення

ДНІПРОВСЬКИЙ

 ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

КАФЕДРА МОВНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА ГУМАНІТАРНИХ НАУК

 

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 

Шановні колеги!

 

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі IX Студентської науково-практичної конференції з латинської мови «PER ASPERA AD ASTRA», що відбудеться 18 грудня 2024 року о 15 00 у форматі онлайн.

 

Тематика конференції:

v  Латинська медична номенклатура.

v Латина для юристів.

v Латинська біологічна номенклатура (ботанічна та зоологічна).

v Греко-латинська філологічна номенклатура (лінгвістична й літературознавча).

v Історія латинської мови. Історія Давнього Риму.

v Видатні діячі давньоримської історії та культури.

v Особливості художньої латиномовної літератури.

v Латинські афоризми.

v Латина й сучасні мови.

v Латина в сучасному світі (художня література, культура, ЗМІ та ін.).

 

Форма участі:

v очна (виступ з презентацією);

v заочна (публікація в збірнику).

 

Робочі мови конференції:

українська, англійська.

 

      Публікація статей і тез доповідей в електронному вигляді та отримання електронного сертифікату про участь у конференції – безкоштовно.

 

Для очної участі в конференції потрібно до 4 грудня 2024 року надіслати реєстраційну форму (зразок додається) на адресу 201_25@dmu.edu.ua

Для публікації статей і тез необхідно до 30 січня 2025 року надіслати на адресу 201_25@dmu.edu.ua такі матеріали:

1. Реєстраційну форму (зразок додається).

2. Тези (1–4 сторінки) чи статтю (6–12 сторінок), оформлені відповідно до вимог. У темі електронного листа обов’язково вказати прізвище, наприклад: Іваненко_публікація.

РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА УЧАСНИКА КОНФЕРЕНЦІЇ

ПІБ здобувача вищої освіти

 

ПІБ, звання та посада наукового керівника

 

Країна, місто, назва ВНЗ

 

Телефон, електронна адреса

 

Назва тез, статті

 

 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ, СТАТЕЙ

Оргкомітет приймає тези (1-4 сторінки) та статті (6-12 сторінок), набрані в редакторі Microsoft Word у вигляді комп’ютерного файлу з розширенням *doc чи *rtf. Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, усі поля сторінки – 20 мм. Сторінки не нумеруються, переноси слів не допускаються.

 

Перший рядок – прізвище та ініціали здобувача вищої освіти (вирівнювання по правому краю, жирний курсив).

Другий рядок – прізвище та ініціали, звання та посада наукового керівника (вирівнювання по правому краю, жирний курсив).

Третій рядок – повна назва навчального закладу (вирівнювання по правому краю, жирний шрифт).

Четвертий рядок – назва публікації (великими літерами, шрифт – жирний, вирівнювання по центру, друкується через 1 інтервал).

Після назви – текст статті (через 1 інтервал), вирівняний за шириною сторінки (абзац ‒ 1 см).

Посилання в тексті оформлюються в квадратних дужках за зразком [5, с. 27], де перше число означає порядковий номер у списку використаних джерел, друге – номер сторінки.

Ініціали відокремлюються від прізвищ нерозривним пробілом (CTRL+SHIFT+ПРОБІЛ).

Список літератури розміщується наприкінці тексту (через 1 інтервал) та повинен бути оформлений відповідно до  стандартів бібліографічного опису, розроблених у 2015 році Національним стандартом України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».

 

Оргкомітет залишає за собою право на відмову в друкуванні матеріалів, що не відповідають вказаним вимогам або подані із порушенням встановленого терміну.

 

Відповідальна особа – викладач кафедри мовної підготовки та гуманітарних наук Сидора Мирослава Юріївна тел. 068 901 51 41

 

Будемо вдячні за розповсюдження інформації щодо проведення конференції та умов участі в її роботі.

 

З повагою – оргкомітет


Шановні студенти!

Кафедра мовної підготовки та гуманітарних наук запрошує студентів І та ІІ курсів взяти участь в олімпіаді з англійської мови, яка відбудеться

14 листопада 2024 р. о 1430

за адресою: вул. Севастопольська, 17,

ІІ поверх, ауд. 5 (лекційна).


П О З Д Р. П О Б Е Д. ОЛИМП.2024 вітч..doc

«Per aspera ad astra»

15 січня 2024 року на кафедрі мовної підготовки та гуманітарних наук Дніпровського державного медичного університету відбулася 9-та традиційна студентська науково-практична конференція «Per aspera ad astra», присвячена вивченню латинської мови. Адже головним завданням медичних навчальних закладів є створення умов для розвитку особистості студента, його професійного мовлення, як однієї з основних складових формування фахових компетентностей майбутнього медичного працівника. Кафедра ж мовної підготовки та гуманітарних наук відіграє неабияку роль в адаптації першокурсників до системи та вимог вищої школи, особливо в умовах воєнного часу. З огляду на безпекову ситуацію, цьогоріч конференція проходила в режимі онлайн. До заходу долучилось 70 учасників, що яскраво свідчить про актуальність нашої конференції та непідробний інтерес до неї, як у студентів, які отримують тут свій перший досвід написання наукових статей та публічних виступів, так і у їхніх наукових керівників.

Теми, що обрали дослідники, були напрочуд різноманітними та цікавими. Так, студентки 1 курсу медичного факультету присвятили свої яскраві презентації історії походження та періодизації латинської мови: Решетнікова Юлія (4б гр.) «Історія мови пізнання медицини (про латинський алфавіт)», Дзюбенко Анна (6а гр.) «Латина й сучасні мови».

Сучасні науки, базова термінологія яких складається з термінів давньогрецького та латинського походження, продовжують традицію та використовують для утворення нових термінів вже відомі латинські та грецькі слова. Збереження наукової латинської термінології надає особливого значення вивченню латинської мови. Тому хоча латинську та грецьку мови і прийнято називати «мертвими», проте для юристів та медиків це живі мови, необхідні для повсякденної роботи. Цю тематику у своїх доповідях-презентаціях розкрили Потоцька Поліна (4а гр.) «Латино-грецькі основи в назвах медичних технологій та приладів» та Кальвіна Світлана (6а) «Латинська мова в юриспруденції». Цю тему доповнив юний дослідник Апоненко Богдан (учень 10-го класу Дніпровського ліцею №1 ДМР), присвятивши свою доповідь загальнокультурному значенню латини. Допитливі студенти не оминули увагою також функціонування латинських і грецьких коренів у назвах топонімів (Олексієнко Андрій, студент 1б гр., «Латинська мова в топонімах»), що неабияк зацікавило аудиторію.

Аліса Черненко (7а гр.) презентувала доповідь «Латинська мова у назвах лікарських рослин», в якій не лише дослідила етимологію назв часто вживаних у фітотерапії рослин, але й також надала стислі відомості про терапевтичний ефект рослинної сировини, що стимулювало інтерес учасників до вивчення цієї теми у блоці фармацевтичної термінології.

У доповідях розглядалися найрізноманітніші крилаті вирази, що загалом підвищують інтелектуальний рівень людини (Мараховська Софія (6б гр.) «Найуживаніші латинські вислови», а також девізи різних навчальних закладів (Карасьова Ганна (6б гр.) «Латина в девізах»). Рефреном звучала думка, що латинь живе не тільки в сучасній термінології, але й у численних крилатих виразах, афоризмах, прислів’ях, адже практично кожен вираз має прихований зміст, що змушує думати, аналізувати.

Студентка медичного факультету Вероніка Черненко (6а гр.) дослідила вживання латинських слів та виразів у серії романів про Гаррі Поттера («Латинська мова в романі «Гаррі Поттер»), цю ж тему продовжили здобувачки вищої освіти стоматологічного факультету Марія Католик та Марія Усенко (501 б гр.), спробувавши відповісти на питання: «Гаррі Поттер. Заклинання: це слова або вони мають сенс?»

До участі в роботі конференції долучились також студенти Національного Дніпровського університету імені Олеся Гончара, здобувачі вищої освіти Європейського Медичного університету, учні КЗО «Науковий медичний ліцей «Дніпро»» Дніпропетровської обласної ради. З об’єктивних причин неможливо було надати слово кожному учаснику, тож докладно познайомитися зі змістом статей і тез можна буде наприкінці квітня, коли на сайті університету буде розміщено електронний збірник матеріалів науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні проблеми навчання іноземних студентів» під загальною редакцією завідувачки кафедри мовної підготовки та гуманітарних наук д.філол.н., проф. Тетяни Віталіївни Філат.

Хочеться наголосити на важливості проведення подібних заходів, адже вони заохочують студентів до наукової роботи, формують у молодих людей ініціативу, бажання творити. Тож ми бажаємо нашим учасникам не зупинятися, а продовжувати свої наукові дослідження per aspera ad astra (через терни до зірок).

Авторка к.філол.н., ст.викладачка Інна ЛОЩИНОВА


У новий навчальний рік

Вітаємо адміністрацію університету, колег, студентів! Кафедра мовної підготовки та гуманітарних наук розпочала новий 2022/2023 навчальний рік. Центр мовної підготовки на Набережній Перемоги гостинно відчинив двері до нових знань та творчих досягнень нашої талановитої молоді. У цей нелегкий для України час втішає запал та наполегливість наших студентів, які енергійно взялись до навчання, розуміючи, що Перемогу нашої держави кожен наближає на своїй ниві, у своїй справі. Кафедра докладатиме максимальних зусиль, щоб освітній процес відбувався ефективно та якісно, забезпечував необхідний рівень підготовки фахівців-медиків. Бажаємо миру!

Слава Україні!

Подяка ДДМУ.pdf

Привітання викладачів з Днем працівника освіти

Слухачі підготовчого відділення (група № 1), які лише два тижні тому розпочали навчання на кафедрі мовної підготовки, та студенти 2-го курсу англомовної форми навчання привітали викладачів з Днем працівника освіти:

IMG_5424.MOV

Відбудеться науково-практична конференція 

«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ»

Шановні колеги!

 

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XХІIІ науково-практичної конференції з міжнародною участю «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ», яка відбудеться на кафедрі мовної підготовки ДЗ «ДМА». 

 Головні напрями конференції:

* Проблеми викладання української та російської мов як іноземних на початковому (підготовче відділення) та основному (I – IV курси) етапах. 

* Специфіка викладання української та російської мов в іноземних групах з англомовною та франкомовною формами навчання. 

* Лінгвістичні та соціолінгвістичні проблеми викладання української та російської мов як іноземних. 

* Мета, форми та методи контролю рівнів мовної та комунікативної компетенції на різних етапах навчання мови. 

* Шляхи підвищення мотивації в іноземців до вивчення української та російської мов. 

* Лінгвокраїнознавство та проблеми міжкультурної комунікації.

* Самостійна робота при вивченні української та російської мов як іноземних та шляхи підвищення її ефективності. 

* Використання інноваційних технологій та сучасних підручників у процесі навчання іноземних студентів.

* Міжпредметна координація роботи мовних та профільних кафедр вищих навчальних закладів та її роль в інтенсифікації професійного навчання іноземних студентів.

* Особливості викладання спеціальних дисциплін нерідною мовою.

 

Форма участі: 

 заочна (публікація в збірнику).

Робочі мови конференції:

українська, російська, англійська, німецька, французька.

 

Для участі в конференції потрібно до 1 березня 2021 року 

надіслати матеріали на адресу

В І Т А Є М О

ПЕРЕМОЖЦЯ

Олімпіади з латинської мови 2020 р.

студента I курсу 6 б групи

Бєлана Данила

(викладач Смішлива І.А.)


ДРУГЕ МІСЦЕ ПОСІЛИ

студентка I курсу 3 б групи  Бесчекова Валерія (викладач Сидора М.Ю.)                

студентка I курсу 2 а групи Дика Катерина (викладач Апоненко І.М.)


ТРЕТЄ МІСЦЕ ПОСІЛИ

студентка I курсу         3 б групи       Харькова Катерина         (викладач Сидора М.Ю.)           

студентка I курсу  4 а групи  Лозиняк Юлія   (викладач Смішлива І.А.)                                                                  




 





В І Т А Є М О

ПЕРЕМОЖЦІВ

Олімпіади з латинської мови 2019 р.

 

студентку I курсу 402 б групи

Туіті Меріем

(викладач Апоненко І.М.)


студентку I курсу 481 б групи 

Адлауї Каутар

(викладач Шубкіна К.А.)

 

студента I курсу 415 а групи

Кумара Хіманшу

(викладач Запорожець О.С.)

 

студентку I курсу 431 б групи

Ель Абделауі Аміну

(викладач Сидора М.Ю.)

 

ДРУГЕ МІСЦЕ ПОСІЛИ

студентка I курсу 401 б групи

Боучаі Сана

(викладач Смішлива І.А.)

 

                   студентка I курсу  472 а групи                            

     Уідерні Ікбел                         

(викладач Шубкіна К.А.)  

          

студентка I курсу  472 а групи

Рахал Лінда

  (викладач Шубкіна К.А.)           


студентка I курсу 415 а групи

Шефалі

(викладач Запорожець О.С.)

 

                 студентка I курсу  423 а групи                         

              Монгіа Шеенум                        

(викладач Запорожець О.С.)      

          

студентка I курсу 431 б групи

 Еволі Елоїм Елена

     (викладач Сидора М.Ю.)  

  

ТРЕТЄ МІСЦЕ ПОСІЛИ

 

студент I курсу 433 а групи

Ларгу Абделла

(викладач Смішлива І.А.)

 

студент I курсу 433 а групи

Ханнум Ахмед

                                          (викладач Смішлива І.А.)


студент I курсу 421 б групи

     Гаур Лакхан

(викладач Шубкіна К.А.)

 

студентка I курсу 451 б групи

Махмуді Нада

(викладач Лощинова І.С.)

  

                        студентка I курсу 452 а групи                           

                        Сбаі Ікрам                            

(викладач Смішлива І.А.)           

         

студент I курсу 471 а групи

       Хафіфі Яссін

    (викладач Шубкіна К.А.)      


Оголошення!

Кафедра мовної підготовки запрошує іноземних студентів І курсу взяти участь в олімпіаді з латинської мови, яка відбудеться 

18 квітня 2019 р. о 1445 за адресою: вул. Вернадського,  9, V поверх, ауд.107.



Науково-практична конференція 

«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XХI науково-практичної конференції з міжнародною участю «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ», яка відбудеться 12 квітня 2019 року о 10 годині на кафедрі мовної підготовки ДЗ «ДМА МОЗ України» (м. Дніпро, вул. Вернадського, 9). 

Докладніше про конференцію:

Інформаційний лист_Актуальні проблеми навчання іноземних студентів_ДМА (2) (1).doc

Увага! 

Єдиним офіційним сайтом Дніпровського державного медичного університету  є http://ddmu.dp.ua.  За інформацію, надану від імені Дніпровського державного медичного університету на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Звертаємо особливу увагу, що оплата за навчання проводиться на підставі договору через банк, після зарахування до ДДМУ, з обов’язковим вказанням у призначені платежу: “Код платежу*_____; ОПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ, БЕЗ ПДВ, СТУДЕНТА П.І.Б. ЗГІДНО ДОГОВОРУ №______».